Nechajte sa očariť krásou starobylého stredovekého mesta s neopakovateľnou atmosférou a spoznajte najpríťažlivejšie kultúrno-historické pamiatky Malého Ríma.

Slávna história slobodného kráľovského mesta Trnava ožíva v pútavom rozprávaní skúsených turistických sprievodcov. Rozprávania vám priblížia množstvo príbehov a zaujímavostí, pričom sa dostanete na miesta, kde kedysi pulzoval čulý život  mesta. Mestom vám prevedie sprievodca v dobovom kostýme meštiaka. Ak budete mať chuť, môžete si v Turistickom informačnom centre zapožičať historický kostým i vy a spestriť si tak prehliadku mesta - oblečení v dobových šatách aké sa nosili v stredoveku!


 

Typy prehliadok

Staré mesto
Počas prehliadky „Staré mesto“ objavíte kúzlo najkrajších sakrálnych pamiatok mesta Trnava, ktoré vás očaria svojou monumentálnosťou a bohatou interiérovou výzdobou. Máte možnosť vzhliadnuť unikátny celodrevený oltár v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, ktorý patrí k najväčším a najkrajším oltárom svojho druhu v Európe, či barokovú kaplnku pri Bazilike sv. Mikuláša ukrývajúcu milostivý obraz trnavskej patrónky Panny Márie. Rozprávania sprievodcov vám poodhalia slávnu históriu mesta Trnava ako prvého slobodného kráľovského mesta.

Malý Rím & Víno
Špeciálna prehliadka „Malý Rím & Víno“ vám predstaví významnú históriu trnavského vinohradníctva a vinárstva. Trnava bola v minulosti najvýznamnejším obchodným mestom s vínom v stredovekom Uhorsku. Prehliadka vás zavedie k najstarším sakrálnym pamiatkam mesta, ale predovšetkým do podzemia starobylej Trnavy, kde v dubových sudoch dozrievalo len to najkvalitnejšie víno. Súčasťou pútavého rozprávania je i ochutnávka regionálnych vín.

Mestská veža
Jedinečný výhľad na mesto sa vám naskytne počas prehliadky Mestskej veže, ktorá ako rozhľadňa mala v minulosti prispieť k bezpečnosti mesta. Siaha do výšky takmer 60 metrov a na dosiahnutie ochodze musíte prekonať 143 schodov. Naskytne sa vám dokonalý pohľad nielen na celé mesto, ale i na Trnavskú rovinu, či Malé Karpaty. Pôvodný mesiac s hviezdou na vrchole veže nahradila pozlátená socha Panny Márie – Immaculaty, ktorá sa k Trnave nikdy neobracia chrbtom, čo symbolizuje znázornenie tváre vpredu i vzadu. Veža rovnako vo svojich útrobách ukrýva unikátny mechanický hodinový stroj – jeho najkrajšie a najdlhšie odbíjanie môžete počuť o 12ej hodine. Súčasťou prehliadky Mestskej veže je aj trvalá expozícia venovaná starším i mladším dejinám Trnavy, histórii veže a významným trnavským dejateľom.

Prehliadky „Malý Rím & Víno“ a „Staré mesto“ je možné absolvovať v slovenskom, anglickom, nemeckom, francúzskom a maďarskom jazyku v trvaní 1 alebo 2 hodín. Prehliadka je z hľadiska počtu návštevníkov v skupine limitovaná počtom 30 osôb. Výstup na Mestskú vežu je možné absolvovať v pravidelných intervaloch každú celú hodinu v rámci otváracích hodín Turisticko-informačného centra nachádzajúceho sa na prízemí samotnej veže.

Pozri na mape

Turistické informačné centrum -
Región Tirnavia

Trojičné námestie 1, 917 01 Trnava
Tel.: +421/ (0)33/ 3236 440
Info@trnavatourism.sk
www.regiontirnavia.sk

Otváracie hodiny
Máj - September: 
Pondelok - Piatok: 10:00 - 18:00 hod.
Sobota - Nedeľa: 10:00 - 18:00 hod.

Október - Apríl:
Pondelok - Piatok: 10:00 - 17:00 hod.
Sobota - Nedeľa: 10:00 - 17:00 hod.

Ďalšie informácie

Prehliadky
„Malý Rím & Víno“ a „Staré mesto“:


Maximálny počet osôb počas prehliadky: 30 (v prípade väčšieho počtu osôb operatívne členenie do skupín)

Dĺžka trvania prehliadky: 1 až 2 hodiny

Cena: od 42,- EUR / skupina

Výklad k jazykoch: 
SK | DE | EN | FR | HU

Poslať dopyt    Objednať pre skupinu