Spoločnosť APIMED, postavená na základoch rodinnej tradície, sa výrobe medoviny a spracovaniu medu venuje už dvadsať rokov. Technologická prevádzka spolu so štýlovými reprezentačnými priestormi sídli v malebnej obci Dolná Krupá, kde máte možnosť zdegustovať najstarší alkoholický nápoj na svete, ktorý poznali už  starovekí Gréci a Rimania.

APIMED dnes prevádzkuje dve vlastné značkové predajne, pričom stabilný sortiment tvorí osem druhov medoviny, včelí med v bežných i darčekových baleniach, výživové doplnky z peľu, medu a materskej kašičky, kozmetika na báze včelích produktov, sviečky zo včelieho vosku, propolisové masti a tinktúry.

Výnimočnosť medoviny
Medovina je právom považovaná za Staroslovanský nápoj. Naši predkovia, pôvodní Slovania, pili medovinu pri významných príležitostiach z čoho sa dá usúdiť, že jej prikladali výnimočný a slávnostný charakter. Medovina je prírodný nízkoalkoholický nápoj sladkej opojnej chuti a jemného medového buketu s obsahom alkoholu 12 – 14%.

V jednom litri medoviny spoločnosti APIMED je až 0,5kg medu. Medovina s tak vysokou koncentráciou medu pôsobí blahodárne nielen na zdravie, považovaná je tiež za nápoj lásky pre údajné afrodiziakálne účinky. Dávno sa už nepovažuje za typický "zimný" nápoj, svoje uplatnenie našla v gastronómii, kde sa vychladená snúbi s rôznymi druhmi syrov či dezertov.

Filozofia -  Víno s dušou medu
Základná filozofia výroby medu vychádza z diferenciácie druhu medu, ktorého charakter určuje vlastnosti budúcej medoviny. Moderné technologické zariadenia umožňujú riadenie výroby tak, aby si medovina uchovala vzácne chuťové a buketné vlastnosti vybraného medu, čo len umocňuje zmyslový zážitok.

Apimed boduje i na medzinárodnom poli. Patrí k najoceňovanejším výrobcom medoviny i na dvoch preštížnych svetových súťažiach Apimondia a Mazer Cup.Zážitkové degustácie a prehliadky

Medovina je priam predurčená zaujať miesto typického slovenského prípitkového nápoja. Je vynikajúca ako aperitív ale rovnako je vhodným doplnkom pri príprave rôznych miešaných nápojov. Medovina sa vynikajúco hodí k husacej či kačacej pečeni alebo ku kačacím a husacím prsiam s lokšami. Podáva sa aj k údenej šunke a sladším druhom syra. Výborne dopĺňa dezerty, najmä čokoládové, orechové a ovocné.
 
Tento medový zážitok na vás čaká v podobe riadenej degustácie priamo v sídle spoločnosti, počas ktorej spoznáte minimálne 6 druhov medovín spoločnosti APIMED a nazriete do výrobných priestorov, kde samotný lahodný mok prechádza náročnou výrobou. Degustácie v trvaní 1 hodiny sú určené skupinám od 10 do 36 osôb. Občerstvením je záhryz v podobe studených syrových či šunkových mís. Po prezentácii výrobkov navštívte podnikovú predajničku a odneste si domov sladký suvenír plný medu!

Pozri na mape

Medolandia logo
Medolandia APIMED

Hlavná 577/117, 919 65  Dolná Krupá
Tel.: 033 / 557 75 46
medolandia@medolandia.com
www.medolandia.com

Ďalšie informácie

Maximálny počet hostí počas riadenej degustácie: 36 osôb* (operatívne členenie do skupín, pričom každá skupina je jednotlivo vedená somelierom)
Optimálny počet hostí počas riadenej degustácie: 10 osôb*
*Počty hostí počas degustácie sú orientačné - v závislosti od požiadaviek klienta sa môžu meniť
Reštaurácia: nie
Gastronomické služby: na objednávku (studené misy)

Výklad v jazykoch: SK | EN

Poslať nezáväzný dopyt