Degustácie sa uskutočňujú v kamennej pivnici alebo vonku v tieni dvesto ročných gaštanov, podľa počasia či želania zákazníka. Venovať sa vám bude niektorý z členov rodiny Magulovcov a priblíži vám tajomstvá aj nástrahy spojené s tvorbou naturálneho vína.

Rodinné vinohradníctvo a vinárstvo MAGULA, tvoriace naturálne vína z hrozna ekologicky dopestovaného vo vlastných vinohradoch, pristupuje k tvorbe svojich vín s úctou, pokorou a zodpovednosťou voči ľuďom i prostrediu. Magulovci sú iba na začiatku objavovania možností pri tvorbe naturálneho vína, ochutnať však u nich môžete remeselné vína nesúce výstižný prívlastok „unplugged“, vytvorené bez dotyku strojovej technológie, ručne, či bosými nohami, oranžové víno ako aj vína vytvorené bez pridania oxidu siričitého.

Čarovné prostredie Ružovej a Vlčej doliny nenapodobiteľne opísal František Hečko vo svojom epose Červené víno. V kamennej pivnici ukrytej na vŕšku medzi týmito malebnými dolinami, v tieni dvestoročných gaštanov, či uprostred romantických viníc môžete aj dnes autenticky precítiť toto čaro. Zrelaxujte na mieste, kde ešte prebýva Genius Loci.

Zážitkové degustácie a prehliadky vinárstva

Pri degustácii v kamennej pivnici s kapacitou 30 osôb nasajete neopakovateľnú vôňu zrejúceho vína. Celoročne tu vládne príjemná atmosféra a teplota ktorá v lete príjemne ochladí a v zime zohreje. V tieni pod gaštanmi pri drevenom stole pre 15 osôb pocítite „ducha miesta“ najsilnejšie a môžete pri degustácii obdivovať panoramatický výhľad na karpatský hrebeň.

V súlade s hečkovskou tradíciou sa Magulovci zameriavajú na tvorbu červených vín. Ich Frankovka modrá 2011 sa dostala do povedomia odbornej verejnosti už v roku 2013, kedy získala niekoľko zlatých medailí na domácich aj medzinárodných súťažiach. Tradičnú odrodu Modrý Portugal môžete ochutnať hneď v troch podobách: klasické červené vyzrievané rok v starých dubových sudoch, elegantné barikové vyzrievané dva roky v nových dubových sudoch a inovatívny „carbonique“ vytvorený v priebehu iba dvoch mesiacov karbonickou maceráciou.

Okrem červených vín môžete ochutnať aj svieže ružové Ružový vlk (spájajúce v sebe hrozno z Ružovej aj Vlčej doliny), pikantný Veltlín a korenistý Vlašák. Obe biele vína dozrievali na jemných kvasničných kaloch, čo im odovzdalo plnú a zaujímavú chuť aj vôňu.

V jesennom období k degustácii ponúkajú pečené gaštany z ich vlastnej gaštanice, jednej z najväčších na Slovensku.

Pozri na mape

MAGULA logo
MAGULA Rodinné vinárstvo
Suchá nad Parnou 586
Tel.: +421/ (0)905 645 520
vino@vinomagula.sk
www.vinomagula.sk

Ďalšie informácie

Maximálny počet hostí počas degustácie: 30 osôb*
Optimálny počet hostí počas degustácie: 15 osôb*
* Počty hostí počas degustácie sú orientačné - v závislosti od požiadaviek klienta sa môžu meniť.
Veľkokapacitný stan:  áno
Reštaurácia: nie
Gastronomické služby: degustačný záhryz, pečené gaštany počas sezóny, catering na objednávku

Výklad v jazykoch: SK | EN

Poslať nezáväzný dopyt