Rodinné vinárstvo postavené uprostred zelených riadkov krásneho vinohradu. Riadené degustácie prebiehajú v modernej budove obklopenej vinicami, kde návštevník vidí odkiaľ hrozno pochádza, kde sa spracúva a zreje. Budova vinárstva a jej štýlový vzhľad len podtrhujú nezameniteľnú atmosféru tohto miesta.

Vinárstvo Terra Parna sa špecializuje na odrodu Modrý Portugal, ktorého historické pramene siahajú v tomto regióne až do sedemnásteho storočia. Rodina Zvolenských nadviazala na tradíciu a vo svojich viniciach vysadila najmä túto slávnu odrodu.

Príznačným symbolom vinárstva je vežička uprostred vinohradu. Postavili ju jezuiti, ktorý v minulosti vinicu obrábali a v tejto oblasti pôsobili. Vežičku rodina Zvolenských zrekonštruovala a do jej blízkosti bol umiestnený monumentálny kamenný stôl, pri ktorom v prajnej sezóne prebiehajú veselé degustácie.

Zážitkové degustácie a prehliadky vinárstva

Vychutnajte si degustáciu skvelého vína ako aj priateľský rozhovor s pánom Zvolenským, majiteľom vinárstva, či pánom pivničným majstrom v presklenej degustačnej miestnosti s výhľadom na vinohrad. V letných mesiacoch sú degustácie obľúbené priamo vo vinohrade pod vežičkou pri masívnom kamennom stole s udržiavaným trávnikom.

Počas degustácie nebude chýbať občerstvenie v podobe syrov, údenín a „maminej“ vychýrenej oškvarkovej nátierky. V prípade záujmu je možné využiť i profesionálne cateringové služby.

Kto rád spozná výrobné postupy a priestory, v ktorých víno dospieva a zreje, môže sa z degustácie na chvíľku vzdialiť a zúčastniť sa prehliadky vinárstva, ktorá je tradične súčasťou každej ochutnávky vín.

Degustácia s prehliadkou je určená skupinám do 50 osôb. Počas letnej sezóny je možné usporiadať akcie na otvorenom priestranstve krytom veľkokapacitným stanom a dosýta sa tak ponoriť do čarovnej atmosféry viníc.

Ochutnajte vína v najromantickejšom prostredí regiónu!

Pozri na mape


TERRA PARNA
Ružová Dolina 528, Suchá nad Parnou
Tel.: +421/ (0)907 894 371
obchod@terraparna.sk
www.terraparna.sk

Ďalšie informácie

Maximálny počet hostí počas degustácie: 50 osôb* (operatívne členenie do skupín, pričom každá skupina je vedená somelierom)
Optimálny počet hostí počas degustácie: 25 osôb*
* Počty hostí počas degustácie sú orientačné - v závislosti od požiadaviek klienta sa môžu meniť.
Veľkokapacitný stan:  podľa požiadaviek
Reštaurácia: nie
Gastronomické služby: coffeebreak, studené misy, catering (na objednávku)

Výklad v jazykoch: SK | EN| DE

Poslať nezáväzný dopyt