Malé rodinné vinárstvo nadväzuje na storočnú tradíciu svojich predkov. S ohľadom na pôvodné hodnoty vyrába vinárstvo autentické vína z vlastných viníc, rozprestierajúcich sa v chotári obce Doľany. Zážitkom bude pre vás nielen samotná degustácia, ale aj prehliadka pôvodného vodného mlyna.

Ako v rozprávke sa budete cítiť v starom mlyne zo 16. storočia, ktorý kedysi patril Pálfiovcom, grófom z Červeného Kameňa. Súčasní majitelia - Rodina Demovičovcov ho príkladne zrekonštruovala a vyrábajú tu autentické vína s chuťou terroir, ktoré nie sú počas výroby upravované a svoj potenciál rozvíjajú prirodzením zrením bez urýchľovania.

Čaro kúzelného mlyna

Okrem zachovanej mlynárskej technológie, o ktorej vám podrobne porozpráva pán Ervín Demovič, tu objavíte i ľudovo zariadenú izbu z 19. storočia. Ak vás zaujíma, ako sa v minulosti mlela múka, poteší vás správa, že prehliadka technológií od vodného náhonu až po plnenie vriec je súčasťou každej degustácie. Na atmosféru tohto miesta nezabudnete!

Vinárstvo každoročne pripravuje v storočnej stodole viaceré veselé podujatia, ako napríklad Zabíjačka na Mlyne, Deň otvorených pivníc na sv. Urbana, Jarok či Advent na Mlyne.

Za citlivý prístup k rekonštrukcii Mlyna získalo vinárstvo v roku 2010 „Ocenenie za príkladnú obnovu“, ktoré udeľuje Academia Istropolitana Nova.

Zážitkové degustácie a prehliadky vinárstva

Ochutnávky prebiehajú v historickej mlynici (do 20 osôb) prípadne za priaznivého počasia v storočnej veselej stodole (do 50 osôb). Vínami, ktoré sú k degustácii vyberané s ohľadom na sezónu, vás prevedie vinár Tomáš Sóos. Nechýbajú miestne dobroty, domáce nátierky, syry a údeniny.

Vhodnou alternatívou štandardnej ochutnávky pre firemné stretnutia sú kačacie hody s domácimi lokšami v štýle bohatej mlynárskej hostiny. V tomto prípadne sa posadíte do ľudovo zariadenej izby a ochutnáte vychýrenú pečenú kačku pána domáceho. Okrem nej sú v ponuke aj iné pochúťky ako napríklad guláš z diviny, pečená divina, pečené rebrá, pričom niektoré z nich sú pripravované priamo v peci, ktorá je súčasťou mlynskej izbičky.

Kačacie hody na Mlyne
  • prehliadka Mlyna
  • koštovka vín s malým občerstvením
  • pečená kačica, domáce lokše, dusená kapusta, kyslý tanier, dezert, neobmedzená konzumácia sudového vína
  • dĺžka trvania: približne 4 hodiny

Zabíjačka na Mlyne
  • prehliadka Mlyna
  • koštovka vín s malým občerstvením
  • príprava zabíjačkových špecialít (možnosť zapojiť sa do príprav jedál)
  • neobmedzená konzumácia čerstvých zabíjačkových výrobkov: pečené jaternice, pečené krvavnice, zabíjačková kaša, ovarová kapusta, oškvarky, pečené mäso, tlačenka, orechovníky a makovníky, teplý bylinkový čaj
  • neobmedzená konzumácia sudového vína a vareného vína
  • dĺžka trvania: približne 6 hodín

Overené postupy starých mám a čerstvé suroviny od prevažne miestnych dodávateľov dodávajú jedlám osobitnú chuť.  Dobré víno, domáce dobroty, rodinná atmosféra a historické priestory Mlyna sú tým, prečo sa mnohí hostia radi vracajú.

Pozri na mape

VÍNA Z MLYNA
Doľany 64, 900 88 Doľany
Tel.: +421 903 935 525
vinazmlyna@vinazmlyna.sk
www.vinazmlyna.sk

Ďalšie informácie

Maximálny počet hostí počas degustácie: 50 osôb* (operatívne členenie do skupín, pričom každá skupina je jednotlivo vedená somelierom)
Optimálny počet hostí počas degustácie: 25 osôb*
*Počty hostí počas degustácie sú orientačné - v závislosti od požiadaviek klienta sa môžu meniť
Reštaurácia: nie
Gastronomické služby: na objednávku (coffeebreak, studené misy, kačacie hody, zabíjačkové špeciality, jedlá z diviny)

Výklad v jazykoch: SK | EN

Poslať nezáväzný dopyt